Chelsea “fshinë” sulmuesit dhe Broja mund të qëndroj, Tuchel ofron Werner për De Ligt

Chelsea është duke kërkuar zëvendësuesin e Rudiger dhe Tuchel ka piketuar holandezin e Juventusit, De Ligt.

Thuhet se anglezët kanë filluar negociatat dhe Chelsea është i gatshëm të ofrojë Timo Werner për të ulur kostot e këtij operacioni.

Sipas “Sportmediaset”, De Ligt nuk është kundër transferimit të tij në Angli dhe nga ana tjetër, Juventus e sheh sulmuesin gjerman si zëvendësues të Morata.

Lukaku u largua tek Interi, Werner ofrohet te Juventus dhe Armando Broja mund të mbetet te Chelsea./ h.ll/albeu.com

Shtuar 25.06.2022 09:27