CHAMPIONS/ Shakhtar – Real Madrid, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Një nga ndeshjet interesante të ditës së sotme në Champions League është edhe ajo mës Shakhtar Donetsk dhe Real Madridit.

“Galaktikët” vijnë në këtë ndeshje pas një humbje turpëruese nga Sheriff Tiraspo në “Bernabeu”, ndëesa Shakhtari pas një barazimi me Interin.

Sa i përket dëmtimeve, ekipi i Ancelottit është më i dumtuari pasi për këtë ndeshje nuk do të jenë të gatshëm, Carvajal, Bale, Hazard, Isco, Cavallos, Asensio, Jovic dhe Militao në dyshim, ndërsa në krahun tjetër mungon vetëm, Moraes.

Skuadrat pritet të rreshtohen të fushë me skemat e zakonshme, ekipi i Shakhtar me 4-1-4-1, ndërsa Reali me 4-3-3. /albeu.com


Shtuar 19.10.2021 09:56