CHAMPIONS/ Liverpool – Real Madrid, formacionet e mundshme

Liverpool do ta mirëpres Real Madridin, përballje e vlefshme për ndeshjen kthyese në kuadër të çerekfinales të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave ka përfunduar me rezultat 3 – 1 në të mirë të “Los Blancos” dhe “Reds” synojnë përmbysjen.

Dy skuadrat kanë mungesa të mëdha. Liverpool do jetë pa Gomez, Van Dijk, Matip dhe Henderson, derisa te Reali mungojnë Hazard, Ramos, Carvajal, Lucas dhe Varane.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Thiago, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Odriozola, Nacho, Militao, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Vinicius Jr.


Shtuar 14.04.2021 11:11