Moti i keq përmbys anijen, “zhduken” pasagjerët

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në Luiziana.

“Rojtarët e Rojës Bregdetare morën një thirrje emergjence që tregon njoftimin në 4:30 pasdite”, sipas një njoftimi për shtyp të Rojës Bregdetare.

Një alarm urgjent i informacionit detar u lëshua dhe shumë ‘varka të mira samaritanësh’ u përgjigjën, duke ndihmuar me shpëtimet.

Gjithashtu, Shërbimi Kombëtar i Motit në New Orleans lëshoi një paralajmërim të veçantë detar të martën rreth valëve për ujërat bregdetare.


Shtuar 14.04.2021 11:22