Champions League, Porto-Inter dhe City-Leipzig, formacionet zyrtare

Inter do kërkojë të rikthehet në çerekfinalet e Uefa Champions League pas shumë vitesh mungesë. Mjafton të mos humbasë sot ndaj Portos në Portugali për të arritur këtë sukses, pasi në sfidën e parë zikaltërit kanë fituar 1-0.

Pak më parë janë publikuar formacionet. Interi luan me më të mirët në fushë, teksa trajneri Inzaghi ka bërë zgjedhjet e tij.

PORTO (4-4-2): Costa; Pepê, Cardoso, Marcano, Zaidu; Eustaquio, Uribe, Grujic, Galeno; Taremi, Evanilson.

INTER (3-5-2): Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro.

Vëmendja është e spostuar edhe në një sfidë tjetër. Barazimi 1-1 i Leipzig i jep të drejtë skuadrës gjermane të besojë te kualifikimi në Angli ndaj Manchester Cityt.

Manchester City (4-3-3): Ederson; Akanji, Dias, Stones, Ake; Gundogan, Rodri, De Bruyne; B. Silva, Haaland, Grealish.

Leipzig  (4-3-2-1): Blasëich; Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum; Kampl, Haidara, Laimer; Szoboszlai, Forsberg; Ëerner.

 


Shtuar 14.03.2023 19:59