CHAMPIONS/ Bayern Munich – PSG, statistikat dhe formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Nata e dytë e fazës cerek finale në Champions League na rezervon finale e sezonit të kaluar, Bayern Munich – PSG.

Gjermanët presin në shtëpi “parisienët” në ndeshjen e parë e cila premton të preka majat e spektaklit edhe pse ekziston mundësia e një ndeshjeje të kujdeshme pasi është edhe ajo e kthimit.

Mungesat janë të shumta nga të dyja kampet.

Për Bayernin sot mungojnë: Dounglas Costa, Corentino Tolisso, Robert Leëandoëski dhe Serge Gnabry.

Për PSG mungojnë: Juan Bernat, Leandro Paredes, Maro Veratti, Alessandro Florenzi, Layvin Kurzaëa, Mauro Icardi dhe Danilo Periera.

Skuadra e Flick vjen pas 18 fitoresh në 19 ndeshjet e fundit e fundit, ku shënuar të paktën 2 gola në 17 prej tyre.

“Bavarezët” kanë fituar 3 ndeshjet e fundit ndaj PSG në të gjitha kompeticionet ku I ka shënuar të paktën 2 gola.

Nga krahu tjerët francezët janë të pamposhtur në 5 ndeshjen e fundit në Champions. /albeu.com/


Shtuar 7.04.2021 09:53