Çfarë u tha në dhomat e zhveshjes? Sheikët flasin me lojtarët pas humbjes në FA CUP

Newcastle United pësoi një tjetër poshtërim në FA Cup të shtunën, me klubin më të pasur në botë që u eliminua nga kompeticioni në shtëpi nga skuadra e ulët e Ligës One, Cambridge United.

Si përgjigje, pronarët e klubit nga Arabia Saudite u bënë lojtarëve dhe trajnerit Eddie Howe një vizitë pas ndeshjes në dhomën e zhveshjes në St. James’ Park.

Yasir Al-Rumayyan, i cili zotëron 80 përqind të Magpies, ishte i pranishëm së bashku me Amanda Stavely dhe Mehrdad Ghodoussi.

“Ata hynë për të parë lojtarët”, konfirmoi Howe më pas. “Unë personalisht nuk isha atje për këtë, më pas më panë me ekipin tim të trajnimit.

Unë besoj se ata ishin shumë mbështetës për lojtarët, duke theksuar faktin se ne jemi shumë në këtë luftë për të qëndruar në ligë së bashku, dhe ata janë shumë prapa të gjithëve. Nuk mund t’i falënderoj mjaftueshëm për këtë mbështetje.

Mendoj se ishte vërtet e dobishme për lojtarët që të mund ta shihnin dhe ta dëgjonin këtë sepse ky rrugëtim që po vazhdojmë aktualisht dhe kjo luftë në të cilën jemi për të qëndruar në këtë divizion është një përpjekje e bashkuar nga të gjithë në klub.

Mbështetësit po luajnë rolin e tyre, pa dyshim, ata kanë qenë të mrekullueshëm, dhe pronarët donin të tregonin mbështetjen e tyre për lojtarët, gjë që është vërtet e mirëpritur për mua”./ h.ll/albeu.com


Shtuar 9.01.2022 15:40