Pas Berishës, Basha del në konferencë: Nga këto rrënoja do të ringrihemi, Rama dhe Saliu duan vëmendje në TV

Pas Berishës, kreu i PD-së Lulëzim basha ka dalë një konferencë për shtyp për mediat nga selia blu.

Ai akuzoi Berishën dhe Ramën si shkaktarët e dhunës. Më tej ai u shpreh se duhet të ringrihemi nga këto rrënoja që nuk i shërbejnë demokaratëve

Fjalimi i Bashës:

“Njeriu më fitim sot doli Edi Rama, njeriu që kanabizoi dhe shkatërroi ekonomine shqiptare.

Sot qëllimi i im do të vazhdojë, nga këto rrënoja të fillojmë të ringrihemi si parti.

Ky është një manifestim shkaterrues që eksiton Edi Ramën dhe Sali Berishësn. Të rindërtojmë dhe të riparojmë nga e para. Ky mentalitet ka shkatërruar të rinjtë prej 30 vitesh, por tashmë po ju vjen vundi një e nga një.

Ata përpiqen të marrin vëmendje përmes TV dhe rrjetve sociale që s’kanë lidhje me hallet e problemet e shqiptarëve. Të bashkohemi për t’i dhënë fund trazicionit, shqiptarët duan qeveri normale, politikë normale, dhe politikë që ju shërben qytetarëve”. /albeu.com/


Shtuar 9.01.2022 15:43