Cavani në merkato në janar: I ofrohet Juves

Juventus kërkon një sulmues të ri, një numër 9 të vërtetë që mund të zgjidhë problemin e golit.

Morata dhe Kean dëshmuan, brenda dhe jashtë, të jenë dy opsione të vlefshme, por asnjëra prej tyre nuk është një forcë shtytëse, prandaj Cherubini u nis për të kërkuar një përforcim për t’i dhënë menjëherë Allegrit.

Ëndrra prej muajsh është Dushan Vlahovic,i cili vazhdon të refuzojë propozimin e rinovimit të Fiorentinës, por serbi ka kosto penguese dhe mbi të gjitha është e vështirë për t’u arritur në janar kur merkato do të rihapet, ndaj duhet kërkuar diku tjetër.

Edinson Cavani

Sulmuesi i lindur në vitin 1987, i cili në Itali shënoi 104 gola në 138 ndeshje me fanellën e Napolit, dëshiron të largohet nga Manchester dhe United gjashtë muaj përpara skadimit të kontratës, në qershor 2022, dhe javët e fundit u është ofruar emrave të mëdhenj në Evropë.

Juventus dhe Barcelona, ​​duke u përballur me problemin e zemrës së Agueros dhe problemet fizike të Ansu Fatit.

Juve nuk e konsideron pistën prioritare për shkak të moshës dhe pagës, rreth 5 milionë euro neto në sezon.


Shtuar 12.12.2021 14:21

Tags: ,