Cassano nuk ia lë mangët Donnarummas: Nëse je portieri më i mirë në botë, nuk shkon te PSG

Antonio Cassano është treguar ironik me ish portierin e Milanit Gianluigi Donnarumma I cili ka vendosur për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain .

Cassano është kritik ndaj portierit italian që nuk shkon në një nga skuadrat më të mira në botë siç janë Bayern Munchen, Real Madrit dhe Barcelona.

“Pse, nëse ai është portieri më i mirë në botë, a nuk janë Bayern Munchen , Real Madrid dhe Barcelona pas tij?” Tha Cassano në kanalin Tëitch të Cristian Vieri, Bobo TV.

Cassano duket se mendon se Donnarumma duhej të kishte shkuar në një nga këto tre klube dhe të kishte ulur në stol numrin 1 aktual të njërit prej këtyre ekipeve, edhe pse ky do të jetë plani i 22-vjeçarit pas bashkimit me PSG dhe gjetjes së Keylor Navas atje.

Shtuar 14.07.2021 22:35