Carlo Ancelotti nuk do të mungojë në debutimin e Xavi-t

Sonte Xavi debuton në pankinën e Barcelonës në derbin përballë Espanyol. Shumë nuk do të mungojnë në premierën e teknikut të ri të Barçës dhe një nga ta që do ta shohin atë ndeshje është Carlo Ancelotti.

Trajneri i Real Madridit doli para mediave për të folur për ndeshjen e nesërme ndaj Granadës. Ai foli pak për këtë dhe po shumë për Bale, Hazard dhe gjithashtu Xavi .

Italiani u pyet nëse do të shihte debutimin e Xavi kundër Espanyolit dhe Ancelotti siguroi se “Unë mendoj se do të jetë një lojë interesante. Do ta shikoj”. Më pas ai siguroi se ” Xavi do të sjellë diçka të re në Barça. Është e qartë se është një ekip që do të duhet të luftojmë me ta deri në fund dhe nëse ka diçka të re, do të doja ta zbuloja së shpejti“, përfundoi Ancelotti. r.t/albeu.com


Shtuar 20.11.2021 16:49