Camavinga tek Reali, çështje kohe

Talenti francez Eduardo Camavinga është rrugës për në Real Madrdid.

Sipas “Mundodeportivo”, 18 vjeçari nuk do ta rinovojë kontratën me skuadrën e Rennes, me të cilën ka kontratë deri në verën e vitit 2022.

Në vend të rinovimit, Camavinga do të shkojë tek Real Madridi si lojtar i lirë.

Camavinga shihet si një “injeksion” në mesfushën e “Los Blancos” pasi që Modric dhe Kroos janë duke i përjetuar vitet e fundit të karrierës.

Camavinga tanimë ka bërë debutimin për Kombëtaren franceze dhe mund të jetë një blerje e madhe për Zidane.


Shtuar 12.04.2021 14:35