Camavinga, “i pakënaqur” që nuk është pjesë e formacionit titullar

Camavinga i ka të gjitha numrat për të nisur nesër në ndeshjen që Real Madrid zhvillon kundër Athletic në San Mamés (21:30). Francezi do të marrë drejtimin nga Casemiro, i cili nuk mund të luajë në Bilbao pasi është i suspenduar.

19-vjeçari francez u nënshkrua këtë verë nga Real Madrid dhe filloi të luante, por tani është një zëvendësues i rregullt. Diçka që nuk e bën të lumtur. Këtë e ka siguruar të paktën një i afërm i gazetës ‘L’Equipe‘ .

Ai është domosdoshmërisht i pakënaqur sepse dëshiron më shumë. Por moralisht, është në rregull. Ai e jeton me qetësi sepse konsideron se është logjike që lojtarët e nivelit më të lartë të jenë përballë në pozicionin e tij”, ka publikuar gazeta franceze. /albeu.com


Shtuar 21.12.2021 14:39