Broja le pas dëmtimin, i gatshëm për të luajtur sot ndaj Aston Villa

Armando Broja është rikuperuar nga dëmtimi i cili e la jashtë fushave për 10 ditë.

Deri tani sulmuesi shqiptar ka shënuar dy gola për Southampton  dhe tifozët vendas kanë filluar ta adhurojnë sulmuesin e talentuar. Ai pritet të luaj sot ndaj Aston Villa por ende nuk dihet nëse do të jetë titullar apo jo.

Rikthimin e tij nga dëmtimi e ka konfirmuar fillimisht tranjeri i tij Ralph Hasenhuttl  duke thënë se sulmuesi është rikuperuar plotësisht./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.11.2021 15:36

Tags: