Bologna – Juventus, formacionet zyrtare: Ronaldo e nis nga stoli

Juventus është mysafir i Bolognas, ndeshje e vlefshme për javen e 38-të në Seria A.

“Bianconerët” kërkojnë pikët e plota dhe shpresojnë në gabimin e Milanit ose Napolit, që të sigurojnë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Befasia është sepse ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në stol.

Formacionet zyrtare:

Bologna: Skorupski; Tomiyasu, Soumaoro, Medel, De Silvestri; Schouten, Svanberg; Skov Olsen, Vignato, Barrow; Palacio

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Kulusevski, Danilo, Rabiot, Church; Dybala, Morata

Ndeshja nis në ora 20:45.

Shtuar 23.05.2021 19:50