Bernardo Silva sinjale lamtumire, tregon dëshirën e tij

Bernardo Silva është një nga lojtarët më të mirë te Manchester City.

Portugezi është në një formë të shkëlqyer dhe ka qënë shpesh vendimtar me klubin. Për mikrofonat e “Channel 11”,  Bernardo Silva ka trembur tifozët me një deklaratë të tijën.

“Më mungon shumë Portugalia. Nëse do të mund të kthehesha pas një apo dy vitesh, do ta bëja. Jo vetëm se kam dëshirë të luaj përsëri te Benfica, por sepse më mungon familja ime dhe më pëlqen të jetoj në Portugali, është shprehur Silva./ h.ll/albeu.com

Shtuar 18.03.2022 19:30