Benfica gjen trajnerin e ri, është shumë i njohur (FOTO LAJM)

Pas shkarkimit të Jorge Jesus nga drejtimi i Benfica-s, klubi i Lisbonës u nis në kërkim të një trajneri të ri.

Sipas asaj që raporton O Jogo, një nga kandidatët e mundshëm është Paulo Fonseca, ish-trajneri i Romës, me të cilin megjithatë ende nuk ka pasur kontakte zyrtare.

Trajneri portugez është i pa punë që prej largimit nga Roma në qershor. Ai më parë ka drejtuar Bragën dhe Shakhtar Donetsk. /albeu.com/

Benfica, ish-Roma Paulo Fonseca në mesin e kandidatëve për postin Jorge Jesus


Shtuar 29.12.2021 19:02