Befason Ronald Koeman, nuk e shikon Barcelonën favorit për titull

Aktualisht të tretët në La Liga, Barcelona mbetet një prej ekipeve favorite për kampionatin. Në të vërtetë, katalanasit kanë një ndeshje më pak dhe janë dy pikë prapa liderit, Atletico Madrid. Blaugranët kanë shansin të marrin kryesimin nëse fitojnë kundër Granada-s.

I pyetur në një konferencë për shtyp, Ronald Koeman, trajneri i  Barcelonës nuk e konsideron ekipin e tij si favorit: “skuadra që është në krye të renditjes do të jetë favoritja për të fituar Ligën. Ne ende nuk jemi udhëheqës ”.

Shtuar 29.04.2021 10:19