Bayerni me “fytyrë” tjetër në Bundesligë, pas 3 barazimeve mposhtet nga Augsburg, Dortmundi fiton minimalisht ndaj Schalke (VIDEO)

Bayern Munich është duke kaluar një krizë këtë fillim sezoni në Bundesligë. “Bavarezët” kanë treguar një tjetër fytyrë në Champions, ku kanë mposhtur Barcelonën dhe Interin, por nuk po ndodh e njëjta gjë në kampionat.

Pas 3 barazime radhazi, ekipi e Nagelsamnn është mposhtur minimalisht në transfertë nga Augsburg. Vendasit arritën të shënonin me Mërgim Berishën në minutën  e 59 dhe më pas ia dolën ta administronin rezultatin.

Bayerni momentalisht ndodhet në vendin e 4 me vetëm 12 pikë në 7 ndeshje e para.

Dortmundi në krahun tjetër është duke bërë  mirë. “Të Verdhët” ia dolën të fitonin me rezultat minimal ndaj Schalke 04 falë një goli të talentit Moukoko në minutën e 79.

Kujtojmë që Dortmundi humbi Reus në minutët e 30 pasi la fushën i dëmtuar, ndërsa pas këtij rezulatati skuadra mban vendin e parë./albeu.com

 

 

 


Shtuar 17.09.2022 17:26