Bayern Munich, një tjetër lojtar pozitiv me Covid-19

Një tjetër lojtar i Bayern Munich, Eric Maxim Choupo-Moting, rezultoi pozitiv me Covid pas testeve rutinë.

Këtë e ka bërë të ditur klubi bavarez, duke bërë të ditur se lojtari kamerunas është mirë dhe ndodhet në karantinë në shtëpi. Së fundmi janë infektuar edhe Niklas Suele dhe Josip Stanisic. Së bashku me Serge Gnabry, Jamal Musiala dhe Michael Cuisance, Choupo-Moting është një nga katër lojtarët që duhej të shkonin në karantinë të dielën e kaluar.

Joshua Kimmich e kishte bërë tashmë këtë ditë më parë sepse ata ishin ende të pavaksinuar. Klubi kishte vendosur të mos qëndronte në këmbë, duke thënë se ishte gati të shkurtonte pagat e tyre. Rasti i ndërkombëtarit Kimmich, i cili tha se kishte zgjedhur të mos vaksinohej për “arsye personale”, ndezi debatin në Gjermani e cila po përballet me një valë të re të epidemisë Covid-19. Sipas faqes ‘Kicker’, Musiala dhe Gnabry i janë nënshtruar ndërkohë vaksinimit, ndërsa Kimmich dhe Cuisance synojnë ta bëjnë këtë. Asnjëri prej tyre nuk mori pjesë në ndeshjen e mbrëmshme të Ligës së Kampionëve në Dynamo Kiev, e cila u fitua 2-1 nga bavarezët që tashmë ishin kualifikuar në fazën e 16-të./h.ll/albeu.com


Shtuar 24.11.2021 16:31