Bayern Munich dhe Arsenal kërkojnë shërbimet e talentit të Barcelonës

Që nga emërimi i Xavi Hernandez si trajner i Barcelonës në fillim të këtij sezoni, Sergino Dest ka qenë një figurë periferike dhe nuk duket të jetë në planet e katalanasit.

Në moshën 21-vjeçare dhe i rregullt për kombëtaren amerikane, Dest ka një sërë karakteristikash të shitshme që mund ta bëjnë Barcelonën të fitojë para për të.

Tashmë duket se Bayern Munchen dhe Arsenali po e ndjekin mbrojtësin e ri, i cili vlerësohet nga klubi nga 30 deri në 35 milionë euro./ h.ll/albeu.com


Shtuar 22.12.2021 19:49