Bayern dhe Manchester City, të vëmendshëm për të ardhmen e De Jong

Mesfushori i Barcelonës , Frenkie de Jong nuk po kalon momentin e tij më të mirë të lojës dhe tani është jashtë edhe për shkak të problemeve fizike. Gjithë kësaj duhet shtuar se kanë filluar të shfaqen skuadra që janë të interesuara për të ardhmen e tij. Ky është rasti i Bayern Munich dhe Manchester City . Portali CalcioMercato.com dhe gazeta The Sun sigurojnë se dy skuadrat do të ishin seriozisht të interesuara për të testuar futbollistin në përpjekje për të arritur nënshkrimin e tij.

Sipas informacioneve të sipërpërmendura, aktualisht është një interes i thjeshtë që nuk ka kaluar në më të madh, por duke pasur parasysh mundësinë që Frenkie të shprehë dëshirën për t’u larguar, të dy klubet duan të jenë aty në pritje për ta pritur me krahë hapur.

Gazeta The Sun, në veçanti i referohet një oferte të refuzuar nga Barça verën e kaluar, ku Bayern ofroi 70 milionë euro për transferimin e mediumit holandez. /albeu.com


Shtuar 27.10.2021 12:15