Batistuta: Maradona i dha Argjentinës gjithçka që mundi, dhe çfarë mori në këmbim?

Sulmuesi i famshëm argjentinas Gabriel Batistuta beson se legjendari dhe i ndjeri i parakohshëm Diego Maradona meritoi shumë më tepër sesa mori në fund nga jeta dhe nga vendi i tij, për shërbimet e tij ndaj tij.

Kam ndjenja të çuditshme për të. Ndjehem borxhli ndaj tij. Thënë kjo, unë nuk jam dakord me shumicën e asaj që ai bëri, por çfarë kemi bërë ne për ta ndihmuar atë? Cfare bera? Të gjithë nuk bëmë asgjë për njeriun që na dha gjithçka. Ne nuk e falënderuam atë. Kur e pashë Diegon për herë të fundit në TV, ai nuk i përkiste vetes. Është përdorur nga njerëz të tjerë”, citon La Nacion Batistuta. /albeu.com/

Shtuar 17.08.2022 20:46