Barcelona “peshkon” dy mbrojtës nga Chelsea

Pasi ka mbyllur negociatat me Manchester City për sulmuesin spanjoll, Ferran Torres, tashmë Barcelona po mendon përforcimin në repartin defensiv.

Bëhet fjalë për Christensen dhe Azpilicueta nga Chelsea. Të dy mbrojtësit nuk dëshirojnë të rinovojnë me klubin anglez dhe kështu Barcelona është e gatshme t’i sjellë të dy në Spanjë.

Sipas “Sport”, klubi catalanas ka gjetur gjuhën e përbashkët me Chelsean për transferimin e dy lojtarëve./ h.ll/albeu.com


Shtuar 28.12.2021 12:57