Barcelona mbyll nënshkrimin me mbrojtësin e Ajax-it

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se Nicolas Tagliafico është shumë afër që të bëhet një lojtar i ri i FC Barcelona. Futbollisti prej javësh ka shtyrë Ajax-in për të detyruar largimin e tij dhe duket se veprimet e tij do të kishin dhënë rezultat.

Lojtari gjithashtu trajton propozimet nga Marseille, Aston Villa dhe Chelsea, por dëshira e tij ka qenë gjithmonë të zbarkojë në Camp Nou.

Klubi katalanas ka arritur një marrëveshje me entitetin holandez për të pritur mbrojtësin argjentinas në formë huazimi deri në fund të sezonit, duke i detyruar të ekzekutojë një opsion blerjeje të detyrueshme në fund të huazimit që do të ishte rreth 6 milionë euro. Një nga opsionet që u shqyrtua ishte përfshirja e Alejandro Balde në operacion, por skuadra e të rinjve nuk pranoi të lundronte për në Amsterdam.

Njoftimi për ardhjen e tij do të ishte vetëm në mungesë të disa detajeve, por nëse asgjë nuk shkon keq, Barcelona mund ta prezantojë atë në ditët në vijim. Në këtë mënyrë drejtuesit sportiv mbyllin lehtësimin e Jordi Albës, një detyrë që ishte në tavolinë prej kohësh./albeu.com

Shtuar 27.01.2022 10:56