Barcelona i ka dhënë De Jong një kusht nën të cilin ai mund të qëndrojë

Barcelona është e gatshme të mbajë në radhët e saj mesfushorin Frenkie de Jong në kushte të caktuara.

Për momentin, holandezi fiton rreth 14 milionë euro në vit “neto”, çka e detyron klubin katalanas ose të ndahet me lojtarin ose të kërkojë të refuzojë një pjesë të pagesave.

Sipas gazetarit Gerard Romero, De Jong do të jetë në gjendje të qëndrojë në klub nëse merr një ulje page deri në 9 milionë euro në vit. Kushtet e reja mund të hyjnë në fuqi nga sezoni i ardhshëm.

Manchester United dhe Chelsea janë të interesuar për nënshkrimin e Frenkie de Jong. Vetë lojtari preferon të qëndrojë në klubin aktual. /albeu.com/

Shtuar 19.08.2022 20:18