Barcelona e “shurdhër” ndaj fjalëve të Allegrit, punon për transferimin e Morata-s

Pavarësisht qëndrimit të klubit të Juventusit dhe fjalëve të Max Allegrit mbi Alvaro Moratan, Barcelona vazhdon të punojë për transferimin e tij.

Alvaro Morata nuk përjashtohet fare”, kështu përgjigjen me forcë dhe qartë brenda klubit të Barcelonës, kur nënshkrimi i spanjollit vihet në pikëpyetje.

Sipas AS, angazhimi i klubit katalanas për të sjellë Morata-n në Camp Nou këtë janar mbetet i pandryshuar. Siç mëson prestigjozja spanjolle, vetë trajneri Xavi Hernandez ka pasur një bisedë telefonike të martën me sulmuesin, ku i ka konfirmuar interesimin dhe angazhimin e klubit ndaj tij.

Dëshira e lojtarit për të ardhur në Barcelonën mbetet e patundur, po ashtu edhe i trajnerit Xavi që e konsideron atë një prioritet obsolut. r.t/albeu.com


Shtuar 6.01.2022 15:57