Barcelona e gatshme të ulet në bisedime pë Ter Stegen

Përballë merkatos së ardhshme të verës, vazhdimësia e Marc André Ter Stegen varet nga një fije në FC Barcelona. Sipas informacioneve të minutës së fundit, disa anëtarë të kryesisë së Barçës konsiderojnë se pas humbjes së rolit të një prej portierëve më të mirë në botë, gjermanit, do të ishte një opsion i mirë për arkat dhe për subjektin që të vazhdonte largimin e tij në fundin e sezonit aktual.

Pikërisht, portieri gjerman vjen nga nervozizmi me drejtuesit e kultit që e vlerësuan nënshkrimin e Donnarumma-s, duke e lënë Ter Stegen-in të lërë lamtumirën në rast se italiani do të vinte, edhe nëse ishte i huazuar.

Bayern është i interesuar për nënshkrimin e tij dhe disa klube të Premierligës po shohin gjithashtu gardianin e Barcelonës si një opsion për të ardhmen, kështu që ai ka një treg dhe një vlerë prej 55 milionë euro. Çdo ofertë më e lartë se kjo shifër do të vlerësohej seriozisht nga klubi katalanas, i cili mund të fitojë para me shitjen e një prej të paprekshmëve të tij në vitet e fundit, duke konfirmuar ndarjen e një grupi kampion.

Me 29 vite dhe duke qenë pasuesi i Neuerit me Gjermaninë, Ter Stegen nuk do ta ketë të vështirë të marrë një karton të ngjashëm me atë të Barcelonës dhe një ekip me të cilin mund të luftojë për tituj. Barcelona e di se është një vendim i vështirë, por pas lamtumirës së Messit gjithçka është e mundur për të shpëtuar klubin./albeu.com


Shtuar 1.11.2021 10:41