Atletico e Madridit sot mund të shpallet kampion i La Liga-s

La Liga sot vjen me ndeshjen e parafundit, me takimet që fillojnë nga ora 18:30.

Nëse skuadra e Atletico Madridit e fiton sot ndeshjen ndaj Oasunas mund të shpallet kampion.

 

 

Kështu, në rast se Reali barazon ose humb ndaj Athletic Bilbaos dhe Atletico Madridi fiton takimin me Osasunen atëherë klubi i Simeones do të shpallet kampion.

Shtuar 16.05.2021 10:05