“Askush nuk do të jetë si Messi”, Ansu Fati flet pas rinovimit: Barcelona opsioni im i parë, në klasike nuk ka favoritë

Ansu Fati ka folur ditën e sotme pas rinovimit të kontratës me skuadrën e Barcelonës deri në vitin 2027, me klubin që ka vendosur një klauzolë të frikshme për të, 1 miliard euro.

“Askush nuk do të jetë si Messi”, tha ai para fillimit të ceremonisë me rastin e rinovimit të tij, duke iu referuar numrit “10” që mban në shpinë.

Unë gjithmonë i thosha Jorge se opsioni im i parë është të qëndroj në Barça dhe ne ishim në gjendje të arrinim një marrëveshje. Mund të ketë që ai kishte oferta nga jashtë, por iluzioni im është të kem sukses këtu, pranon ai.

“Një klasik është gjithmonë një motiv. Madridi është rivali ynë i madh dhe ne duhet të jemi të përgatitur. Unë i besoj skuadrës. Po, ne duhet të përmirësohemi, si gjithmonë. Duhet të dalim për të garuar. Në një klasik nuk ka favoritë. Ne luajmë në shtëpi, gjë që është një faktor në favor”, komentoi ai ndeshjen e ditës së dielë.

Partneriteti me Depay: “Memphis dhe unë e kuptojmë njëri -tjetrin shumë mirë . Që nga dita e parë që ai mbërriti, ata janë përpjekur të integrohen. Ai nuk flet shumë spanjisht dhe unë nuk flas shumë anglisht, por në fushë kuptohemi.”  /albeu.com


Shtuar 21.10.2021 14:08