Arturo Vidal në radarët e klubit francez

“King” Arturo Vidal nuk ka patur shumë minuta me klubin “zikaltër”.

Kiliani nuk është aktivizuar shumë në këto vite me Interin dhe nuk po gjenë hapsirat e duhura në mesfushën e kampionëve aktual të Seria A.

Vendi i tij I titullarit bëhet më I vështirë duke parë performancat e Barella dhe Brozovic, që momentalisht janë dy mesfushorët më të mirë në Itali dhe ndër më të mirët në evropë duke parë statistikat e tyre.

Marseille ka interes për kilianin , dhe ish-tranjeri i Kilit, Sampaoli e pëlqen shumë Vidalin./H.LL/albeu.com


Shtuar 29.10.2021 09:01