Arsenal ofron 80 milion euro për shërbimet e sulmuesit nga Seria A

Arsenali është ekipi I parë i cili shpalos një ofertë zyrtare në drejtim të serbit Dusan Vlahovic.

“SkySport” raporton se klubi anglez i ka dërguar një ofertë zyrtare Fiorentinës me shifrën e 80 milion euro për serbin. Fiorentina kërkonte të paktën 65 milion euro për sulmuesin, por mesa duket Arsenal e ka shumë seriozisht për të dhe ka ngritur ofertën e kërkuar nga italianët.

Problemi i vetëm është se momentalisht Vlahovic nuk dëshiron të largohet për në drejtim tek Arsenal./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.11.2021 14:22