Arsenal hidhet në sulm për Philippe Coutinho

Arsenal po mendon seriozisht për të sjellë në Emirates brazilianin Philippe Coutinho.

Coutinho është i huazuar te Aston Villa nga Barcelona dhe pëlqehet shumë nga Arteta, sidomos në paraqitjet e tij me ekipin e Gerrard.

Sipas “Sport”, londinezët janë të gatshëm të paguajnë shumën e kërkuar nga spanjollët për Coutinhon, e cila është 40 milionë euro./h.ll/albeu.com

Shtuar 20.03.2022 19:25