Ankth te Milani, Kjaer shkon me paterica në klinikë për të kryer ekzaminimet

Simon Kjaer mbërriti me paterica dhe me mbajtëse në gju, rreth orës 10, në klinikën Columbus në Milano për ekzaminime  pas dëmtimit të mbrëmshëm në Genova në minutat e para të ndeshjes.

Vizita përfundoi pak më shumë se një orë më vonë dhe tani është në pritje të përgjigjes. Diagnoza e nxehtë ishte ajo e traumës së gjurit të majtë, por ekziston frika e përfshirjes së kolateralit.

Lajmi mirë është se nuk ka  këputje krucial, por koha e rekuperimit nuk do të jetë shumë e shkurtër. Mbrojtësi danez sigurisht që nuk do të shihet në fushë para fundit të vitit. /albeu.com


Shtuar 2.12.2021 13:19