Ambientet e reja stërvitore mendohet të jenë shkaku i rënies së Liverpool

Të kuqtë u transferuan nga Melwood në objektin e tyre të ri në Kirkby gjatë muajit nëntor, por lëvizja mund të jetë faktori kryesor për rezultatet negative.

 

 

Kompleksi i ri përfshin dy palestra, një pishinë, suita hidroterapi dhe ambiente rehabilitimi, shkruan Indeksonline.

Ka dy fusha futbolli të madhësisë së plotë në terren, dhe dy fusha të volejbollit në plazh.

Por sipas The Sun , lojtarët e Liverpool nuk janë të kënaqur me jetën në objektin e ri dhe dëshirojnë të kthehen në Melwood, por nuk ka ankesa për objektet aktuale.

Lojtarët e shumtë të Liverpoolit janë dukshëm të pakënaqur me sasinë e erës me të cilën duhet të merren në Kirkby.

Terreni i stërvitjes është i vendosur në një zonë të njohur si ‘Windy Harbour’ dhe lojtarët duket se po luftojnë me kushtet.

Kalimi i Liverpool në Kirkby ka parë një spirale të drejtpërdrejtë negative në formë. /albeu.com/


Shtuar 17.03.2021 08:59