Allegri: Unë kam ekipin ideal për të luajtur kundër Napolit

Ndeshja e madhe e ditës së tretë do vëjë përballë Napolin e Luciano Spalletti dhe Juve të Massimiliano Allegri.

Një sfidë shumë e përzemërt nga dy mbështetësit dhe e cila tashmë mund të zgjerojë hendekun në renditjen mes ekipeve.

Federico Chiesa,nuk do të jetë pjesë e ndeshjes.Vetë klubi i Juventusit përmes një deklarate zyrtare njoftoi mungesën e futbollistit i cili u dëmtua kundër Italisë.

Në konferencën për shtyp Max Allegri prezantoi ndeshjen kundër Napolit.

“Sigurisht që do të jetë një ndeshje e mirë sepse ne takojmë një ekip me vlera të mëdha teknike dhe në një moment të mirë. Trajnimi nuk është i vështirë sepse kam pak, kam zgjedhur t’i lë amerikano -jugorët në shtëpi.

Cuadrado ishte i vetmi që mund të vinte, por nuk ishte në gjendje të largohej sepse kishte një periudhë gastroenteriti dhe është në Kolumbi për analiza.

De Winter, Soulé dhe Miretti do të vijnë me ne dhe ndoshta do të ketë hapësirë. Nuk ka pse të jetë një alibi, sidoqoftë, ne do të përpiqemi të marrim një rezultat gjithsesi ”, shpjegoi Allegri.


Shtuar 10.09.2021 15:33