Allegri suspendohet me dy ndeshje dhe gjobitet me para

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është dënuar me dy ndeshje në Kupën e Italisë dhe është gjobitur me 5000 euro pasi mori karton të kuq në fitoren e mbrëmshme ndaj Atalantës.

Trajneri i Juventusit, Allegri, humbi durimin në minutat e fundit të finales së Kupës së Italisë të së mërkurës kundër Atalantës dhe u gjobit dhe u dënua me dy ndeshje.

Gjyqtari sportiv i Serie A i ka dhënë zyrtarisht Allegrit një pezullim me dy ndeshj , të vlefshme për ndeshjet e Kupës së Italisë, plus një gjobë prej 5000 euro.

Kjo, në letër, do të thotë se trajneri italian do të lejohet të shkojë në stol në ndeshjen e radhës të Serie A kundër Bolognas në Stadio Dall’Ara të hënën, më 20 maj.

Sidoqoftë, Juventus mund të vendosë të shkarkojë Allegrin para ndeshjes së ardhshme të ligës.

Allegri me sa duket refuzoi komplimente nga drejtori i klubit, Cristiano Giuntoli dhe madje kërcënoi redaktorin e Tuttosport, Guido Vaciago pas ndeshjes, kështu që Bianconerët po mendojnë ta shkarkojnë atë para fundit të sezonit.


Shtuar 16.05.2024 19:08