Allegri e nis me “dorë të hekurt”, përjashton 3 futbollistë nga stërvitja e Juventusit

Maks Alegri e ka nisur me dorë të hekurt aventurën e re tek Juventusi teksa ditën e djeshme ka përjashtuar nga skuadra 3 futbollistë për arsye disiplinore.

Bëhet fjalë për Frabotën, Faxhiolin dhe Di Pardon të cilët kanë shkuar me vonesë pak para ndeshjes miqësore të Juves me Cezenën.

Alegri nuk e ka duruar këtë veprim dhe i ka dërguar përsëri në shtëpi 3 lojtarët, duke marrë dhe brohoritjen e pak tifozëve të pranishëm në Conticassa.

Kjo mund të jetë diçka normale, por Alegri kërkon tu dërgojë një mesazh të fortë lojtarëve duke i paralajmëruar që nuk ka vend tolerime.


Shtuar 25.07.2021 16:03