Al Sadd sqaron kontratën e Xavit

Al Sadd, klubi nga Katari ku trajner është Xavi, ka reaguar për Xavin me këtë të fundit që po përflitet për stolin e Barcelonës.

Klubi shpjegoi se ai “është i lidhur me një kontratë dyvjeçare me klubin dhe është i fokusuar për ndeshjen e radhës në ligë.

Në një postim në Twitter, klubi i Katarit, në të cilin ish-mesfushori spanjoll është trajneri aktual, “konfirmon se Xavi është i lidhur me një kontratë dyvjeçare me klubin dhe është i fokusuar për të luajtur ndeshjen e radhës për të ruajtur vendin e parë të Ligës dhe të titullit”. /albeu.com/

 


Shtuar 30.10.2021 08:36