Al Saad zyrtarizon kalimin, Xavi tranjeri i ri i Barcelonës (FOTO LAJM)

Njoftimin e parë zyrtar e ka bërë ekipi i Al Saad për largimin e Xavit drejt Barcelonës.

Njoftimi: “Klubi i Al Saad ka rënë dakord për transferimin e Xavi në Barcelonë pas pagesës së klauzolës së ndërprerjes së kontratës. Xavi tashmë është pjesë e historisë së klubit tonë dhe ne i urojmë shumë suksese tek ekipi tij i ri Barcelona”.

Gjithashtu drejtori ekzekutiv i klubit arab u shpreh se Xavi dëshironte të largoheshe drejt ish-ekipit të tij dhe ne e kuptuam këtë gjë. Ai do të jetë i ftuar gjithmonë bashkë me familjen e tij në Doha.

Tshmë pritet dhe zyrtarizimi nga ana e Barcelonës./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.11.2021 12:13