Al-Khelaifi dhe Leonardo “badigardët” e Mbappe në ceremonië e Topit të Artë, pse e ruanin?

Një gala me yje pafund ajo e mbrëmshja në Paris ku Messi fitoi Topin e Artë të 7-të në karrierë. Skena të tilla janë të favorshme për të vepruar dhe thurur plane prapa skenave. Dhe më shumë nëse ka aktorë të një rëndësie të tille se ajo mes Real Madridit dhe Mbappes, që duan të bashkojnë rrugët e tyre në një të ardhme të afërt.

Pa shkuar më tej, një legjendë e vërtetë e Madridit si Zidane e filloi historinë e tij në Real Madrid falë një mesazhi në një pecetë që Florentino Pérez i dha në një ngjarje të ngjashme me atë të së hënës së kaluar në Paris.

Megjithatë, kohët kanë ndryshuar, kamerat janë kudo dhe këto taktika nuk mund të shkojnë më nën tokë. Aq më tepër nëse, siç ndodhi në Paris, Mbappé do të ruhej nga presidenti i tij, Al-Khelaïfi dhe drejtori i tij sportiv, Leonardo . /albeu.com


Shtuar 30.11.2021 15:21