Akuzoi arbitrin se trukon ndeshjet, dënohet ylli Dortmundit

Jude Bellingham e di tashmë dënimin që i dhënë nga komiteti i kontrollit të DFB-së pas kritikave të ashpra ndaj gjyqtarit gjerman Zëayer pas humbjes së pësuar në minutën e fundit ndaj Bayern Munichut

Sipas Bild, lojtari i Borussia Dortmund shmang çdo lloj sanksioni që do ta pengojë atë të luajë dhe merr në vend të kësaj, një gjobë prej 40,000 euro.

Bellinghamn tha për Zëayer-in: “Ju i jepni një arbitri që tashmë ka rregulluar një ndeshje ndeshjen më të mirë në Gjermani. Çfarë prisni?” /albeu.com


Shtuar 7.12.2021 13:32