Adama Traore mund të zbarkojë në Liverpool për 30 milion euro

Burime pranë TodoFichajes nuk konfirmojnë se Adama Traoré është sërish objektivi i Liverpool për verën e ardhshme. Reds tashmë provuan të nëshkruanin me te në verën e 2020, por kërkesat e larta të Wolverhampton ndërprenë çdo lloj operacioni.

Në atë kohë Klopp ishte mbështetësi kryesor i ardhjes së tij dhe tani është sërish ai që insiston për nënshkrimin e tij. Trajneri gjerman e kupton se ata duhet të rinovojnë pjesën e sipërme dhe është se vazhdimësia e Salah dhe Mané nuk është e siguruar.

Ujqërit në atë kohë e vlerësuan largimin e reprezentuesit spanjoll në 60 milionë euro, por tani nevoja për të fituar para do t’i bënte ata të ulnin ndjeshëm pretendimet e tyre. Nga drejtuesit sportivë duan të nënshkruajnë me futbollistin e Leipzig-ut, Hwang Hee-chan dhe largimi i të parit nga Masia do të paguante një pjesë të mirë të transferimit korean.

Krahas kësaj, duhet shtuar se performanca e Adamës ka rënë tërësisht këtë sezon të fundit, fakt që mund të rëndojë edhe në një largim të mundshëm.

Në parim, Liverpool do të ishte i gatshëm të përputhej me ofertën që paraqiti në atë kohë që arrinte në 25-30 milion euro dhe do të jenë Ujqërit ata që vendosin nëse më në fund do ta lëshojnë yllin e tyre për atë çmim./albeu.com


Shtuar 25.11.2021 09:11