A ka gjasa që Salah të transferohet te Reali? Kjo është përgjigja e prerë e Zidane

Nesër në orën ora 21:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Para kësaj ndeshje në një konferencë për medie ka folur edhe trajneri i Realit, Zidane i cili mes tjerash përmendi edhe sulmuesin e Liverpolit, Mo Salah.

 

 

I pyetur nga gazetarët se e mendon nënshkrimin e Salah në Real, Zidane u përgjigj qartë.

“Meqenëse ai nuk është lojtari ynë, unë nuk do të merrem me këtë. Salah nuk është as lojtari ynë, gjithçka që më intereson është nesër”, tha zidane.

Shtuar 5.04.2021 02:04

Tags: ,