42-vjeçari Ronaldinho hyri në fushë me Vinicius, Dybala dhe Pogba dhe përsëri dhuroi show (VIDEO)

Në Miami (në stadiumin e klubit të David Beckham) ishte një ndeshje midis skuadrave të Ronaldinhos dhe Roberto Carlos.

Një tufë yjesh të brezave të ndryshëm u rrokullisën në fushë: Vinicius, Pogba, Vidal, Falcao, Militao, Matuidi, Kluivert dhe të tjerë. Ndeshja përfundoi me rezultat 10:12 në favor të skuadrës së Roberto Carlos.

Po, kishte shumë gola, dhe i pari prej tyre u shënua nga Ronaldinho, tashmë në minutën e shtatë të lojës.

42 vjet, shumë probleme vitet e fundit, por teknika, talenti i pastër i futbollit janë ende me të dhe kjo nuk mund të mos gëzohet. /albeu.com/

 

Shtuar 19.06.2022 17:16