4 fitoret e fundit të Realit në Champions kanë ardhur në sezonet ku Barça ka shënuar +3 gola në Bernabeu

Reali e ka fituar Ligën e Kampionëve në sezonet kur ka pranuar shumë nga Barcelona në shtëpi.

Katër fitoret e fundit të klubit madrilen në Ligën e Kampionëve kanë ardhur në sezonet kur Barcelona ka shënuar tre ose më shumë gola në Santiago Bernabeu.

Në sezonin 2013/14, katalanasit fituan në Bernabeu ndaj Real Madridit me rezultat 4:3. Në sezonin 2015/16, klubi madrilen humbi 0:4, në sezonin 2016/17 – 2:3, dhe në sezonin 2017/18, Barça fitoi në Bernabeu me rezultatin 3:0.

Kujtojmë, të dielën “Madridi” ka humbur në mënyrë shkatërruese nga “Barcelona” në shtëpi (0:4) në kuadër të javës së 29-të të La Ligës.

Klubi madrilen do të luajë kundër Chelsea në 1/4 e finales së Champions League. /albeu.com/


Shtuar 22.03.2022 20:19