2021, viti i Karim Benzema

Viti 2021 ka qenë padiskutim një vit i paharrueshëm për Karim Benzema. Në moshën 34-vjeçare, sulmuesi francez ka përjetuar vitin e tij më të mirë në karrierë dhe këtë e tregojnë jo vetëm statistikat, por edhe paraqitjet e tij në fushën e blertë.

Sulmuesi i Realit të Madridit ka shënuar plot 47 gola në këtë vit kalendarik, si asnjëherë më parë në karrierën e tij.

Benzema, që u rendit i katërti në klasifikimin e Topit të Artë, ka udhëhequr Realin në krye të LaLigas dhe është golashënuesi i kampionatit me 15 gola të shënuar deri tani.

Në vitin 2021 sulmuesi është rikthyer në skuadrën kombëtare dhe me Francën arriti që të fitojë Nations League, pas dështimit në Kampionatin Europian.


Shtuar 24.12.2021 19:53

Tags: ,