14 milionë euro për Aubameyang, Barcelona refuzon ofertën e Chelsea

Chelsea ëshë i vendosur për të transferuar Pierre Emerick Aubameyang nga Barcelona.

Edhe pse Xavi theksoi se Aubameyang është pjesë e projektit të klubit, Chelsea paraqiti një ofertë prej 14 milionë eurosh për sulmuesin gabonez.

Klubi spanjoll e refuzoi dhe thuhet se ka kërkuar të paktën 20 milionë euro./ h.ll/albeu.com

Shtuar 15.08.2022 11:11