120 milion euro, çfarë po kërkon Dortmundi për të larguar Liverpoolin nga Bellingham

Jude Bellingham  është në radarin e disa klubeve të Premier League. I riu anglez nga Dortmundi është afirmuar si një nga të rinjtë me më të tashmen dhe të ardhmen e momentit dhe tashmë ka nga ata që po mendojnë ta inkorporojnë në skuadrën e tyre.

Sipas Bild, Liverpool është i vendosur të provojë nënshkrimin e tij, megjithatë ai ka hasur në kërkesa të tepërta nga Dortmundi.

Klubi gjerman nuk dëshiron të ndahet me Bellinghamin dhe për këtë arsye ai ka hequr dorë duke kërkuar 120 milionë euro. Me këtë ritëm ata duan të ftohin interesin e ‘të kuqve’ për lojtarin e tyre, pasi do të nënkuptonte një rekord të ri si në Liverpool ashtu edhe në Premierligë duke tejkaluar 117 milion eurot që City pagoi këtë verë për Grealish.

Anglezi ka luajtur çdo ndeshje këtë sezon, përveç fillimit, 9 në Bundesligë, 3 në Champions League, 2 në Kupë dhe atë në Superkupën e Gjermanisë, duke shënuar 3 gola dhe duke dhënë 7 asistime.

Bellingham mbërriti në vitin 2020 nga Birmingham, i cili ia shiti BVB-së për rreth 25 milionë euro. Që atëherë, i riu ka bërë më shumë se 60 paraqitje që e kanë fituar atë të luajë për ekipin e të moshuarve të Anglisë në 8 raste. /albeu.com


Shtuar 27.10.2021 13:21