10 futbollistët më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)

Erling Haaland është bërë futbollisti i dytë më i vlefshëm, bazuar në sajtin e njohur, Transfermarkt.

Vlera e qendërsulmuesit norvegjez tani kap shifrën e 150 milionë eurove.

Vetëm një futbollist ka vlerë më të madhe se Haaland. Bëhet fjalë për Kylian Mbappen që vlen 160 milionë euro.

Top 5-shen e përmbyllin Lukaku, Kane dhe Salah me nga 100 milionë euro vlerë secili.


Shtuar 24.12.2021 20:07